Kalendář

Kvě
12
So
Koncert pro Dítě v srdci v kostel Sv. Jiří, Kostelec nad Orlicí
Kvě 12 @ 16:00 – 18:00

Musica (K)lasica vznikla jako rodinné hudební těleso Mařenky a Ladi Kolčavových z Dubicka a jejich sedmi dětí; jelikož všechny děti i oba rodiče zpívají a hrají na hudební nástroje (housle, viola, cello, varhany).
Jak si děti postupně nalézají protějšky, rozšiřuje se i rodinný sbor.

Po smrti našich čtyř dětí jsme si tento název s manželem Šimonem pro účely těchto koncertů vypůjčili.
Koncerty pořádáme pro Perinatální hospic Dítě v srdci, který i nám hodně pomohl. Tuto službu vidíme jako velmi potřebnou a smysluplnou“ Petra Kolčavová

Plakátek k akci:

koncert kostelec

 

Kvě
14
Po
Tvoříme pro Dítě v srdci na Den matek v Nové Adalbertinum - hotel, kongresové centrum, restaurace Velké náměstí 32 500 03 Hradec Králové Česká Republika
Kvě 14 @ 18:00 – 20:00

Zveme všechny, komu do života vstoupila ztráta dítěte, na společná setkávání a tvoření.
Sdílení své bolesti s těmi, kdo rozumí. Pomalé hojení ran duše.
Je jedno, zda je to měsíc, rok nebo pět…ta díra v srdci zůstává.
Pro maminky, babičky a tety nabízíme smysluplné tvoření memoryboxů pro ty, kdo je teprve budou potřebovat.
Tatínky, dědečky a další muže rádi přivítáme u chlapských prací při úpravách na vzpomínkové zahradě.
Na cestě, kterou jste si nevybrali, je dobré se potkat s těmi, kdo po ní jdou vědomě také.
Už naše praprababičky věděly, jak dobrý terapeutický vliv má společná práce spojená s povídáním.

První setkání proběhlo 16.1.. Další jsou plánované na 12. 2., 19.3. a 16.4. 2018 v 18:00 v Hradci Králové na Velkém náměstí 32, budova hotelu Nové Adalbertinum v Referátu pastorace. (Cesta od vchodu bude značená, po průchodu recepcí nahoru do 1. patra, za schody doprava, za roh, za velkými prosklenými dveřmi je Referát pastorace.) Při jakýchkoliv dotazů prosím kontaktujte organizátorku Petru Kolčavovou mail: petra@ditevsrdci.cz

Perinatální hospic Dítě v srdci se stará o rodiny, jejichž dítěti byla v těhotenství diagnostikovaná život limitující vada a doprovází rodiny, které přišly o dítě, před, při nebo po porodu.
V souvislosti s druhou zmíněnou činností využívá tzv. memoryboxy. Je to vzpomínková krabice, která se využívá při narození mrtvého dítěte či pro dítě, které žije jen krátkou chvíli. Je v ní speciální malý obleček na miminko (tyto děti se často rodí velmi malinké a i nejmenší konfekční velikost je jim příliš veliká), deka, ručně vyrobená hračka, sada na otisky ručiček a nožiček, ručník a žínka, vonný olejíček, dětská knížka, informační materiál pro blízkou rodinu a řada dalších věcí.
Velké množství věci v memoryboxu je pletených či háčkovaných, také samotná krabice je upletená z papírových roliček. Tvorba boxů a háčkovaných či pletených materiálů do něj je hlavní činností memoryboxu.
Už naše prababičky věděly, jak dobrý terapeutický vliv má na člověka sdílení spojené se společnou prací.

Zář
22
So
Pouť pro rodiče po ztrátě dítěte v Klášter Hora Matky Boží, Kopeček, Králíky
Zář 22 @ 10:00 – Zář 23 @ 15:00

„Pouť rodičů, kteří přišli o dítě pořádáme s manželem letos již podruhé. Původně jsme se pro ni rozhodli, protože jsme sami cítili tu potřebu. Sami jsme v krátkém období přišli o čtyři děti a chtěli jsme poskytnout podobnou příležitost věnovat se své bolesti i dalším rodinám, které prožívají něco podobného. Pro velký zájem rodičů, kteří loni přijeli, letos pokračujeme druhým ročníkem.
Myslíme si, že smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti tabu. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také často násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně. Společnost nelze změnit ze dne na den. Co se ale dá dělat, je postupovat po drobných krůčcích. Jedním takovým krůčkem je právě tato pouť určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka.
Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívá matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka/neteř/synovce, těšili, a na jejichž bolest často nikdo ohled nebere, a kteří se často ani neodvažují o pomoc požádat.“ Petra Kolčavová

Strava a ubytování v klášteře na oba dny stojí 520Kč na jednu osobu. Jídlo a ubytování je nutné si nahlásit. Na pouť je možné přijet bez přihlášení zdarma, pokud nechcete přespat a budete mít vlastní jídlo.

Všechny důležité informace najdete na plakátku.

V případě přihlášení, nejasností nebo dotazů se obraťte na Petru Kolčavovou (petra@ditevsrdci.cz)

Odkaz na facebookovou událost, kde můžete sledovat aktuality:

https://www.facebook.com/events/405835186495556/


Říj
21
Ne
Koncert pro Dítě v srdci v kostel Proměnění Páně na Jejkově, Třebíč
Říj 21 @ 16:00 – 18:00

„Musika (K)lasica je rodinné uskupení manželů Kolčavových ze Zábřežska a jejich 7 dětí.
Jak si děti postupně nalézají protějšky, rozšiřuje se i rodinný sbor.

Po smrti našich čtyř dětí jsme si tento název s manželem Šimonem, pro účely těchto koncertů, vypůjčili a do sborečku zahrnuli i moji sestru Jáju Pavlusikovou a jejího snoubence Jana Kožnara.
Koncerty pořádáme pro Perinatální hospic Dítě v srdci, který i nám hodně pomohl. Dítě v srdci se stará o rodiny, kterým je v těhotenství diagnostikovaná vážná vada miminka a o rodiny, které už přišly o své dítě. Tuto službu vidíme jako velmi potřebnou a smysluplnou“ Petra Kolčavová