Memory boxy

Memory box

Většina rodičů si velmi cení všech věcí, které jim zůstanou jako vzpomínka na jejich miminko. Vyrábíme proto tzv. „memory boxy“. Je to vzpomínková krabice, která se využívá při narození mrtvého dítěte či pro dítě, které žije jen krátkou chvíli. Je v ní speciální malý obleček na miminko (tyto děti se často rodí velmi malinké a i nejmenší konfekční velikost je jim příliš veliká), deka, ručně vyrobená hračka, sada na otisky ručiček a nožiček, ručník a žínka, vonný olejíček, dětská knížka, informační materiál pro blízkou rodinu.

Do nemocnic i rodinám je nyní dodáváme zdarma. Napište si o ně na alena@ditevsrdci.cz

Na memory boxy má Dítě v srdci ochrannou známku. To znamená, že napodobování a kopírování nedoporučujeme, raději se obraťte přímo na nás a zjistěte, jak můžete spolupracovat. Děkujeme za pochopení.

 

Pokud byste chtěli uplést či uháčkovat deku, hračku nebo něco jiného, kontaktujte nás, prosím na emailu: info@ditevsrdci.cz

Děkujeme za Vaši chuť pomáhat.

8 comments on “Memory boxy
 1. Tomešová Božena napsal:

  Dobrý den, chtěla bych také pomoci.Vim čím rodiče procházejí já mám také takovou zkušenost a neměla jsem možnost se rozloučit (je to už 20 let). Háčkuji hračky mám jich tu pro Vás 4 páry prosím o adresu kam je zaslat.Dal tu byl prizpevek Honzíkovi lodičky prosím v jakých velikostech mají být.Dekuji za zprávu

  • Alena Peremská napsal:

   Dobrý den paní Tomešová,
   ztráta Vašeho děťátka nás moc mrzí.
   A děkujeme za Váš zájem pomoci. Háčkované hračky prosím zašlete na adresu Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s., Jiráskovo náměstí 71, 51741 Kostelec nad Orlicí. Honzíkovy lodičky potřebujeme ve velikostech od 10 cm do cca 25 cm.
   Opatrujte se. Alena Peremská

 2. Pavlína Dohnalová napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych také s něčím pomohla. Háčkuju i šiju.
  Pavlína

  • Dobrý den Pavlíno,
   omlouvám se, že odepisuji až teď. Pružněji fungujeme na Facebooku, kde máme také skupinu Tvoříme pro Dítě v srdci a zde si vyměňujeme inspirace, návody, postupy apod.
   Děkujeme za Vaši ochotu zapojit se v našem díle.
   Háčkovanách a šitých věcí máme většinu, můžete si vybrat. Buď něco již osvědčeného nebo třeba můžete zapojit iniciativu a vymyslet něco zcela nového.
   Z háčkovaných věcí využíváme háčkované hračky, deky, Honzíkovy lodičky, košíky.
   Šité pak také mohou být hračky, i lodičky, jedna paní zkoušela i šitou dečku. Nejvíc je ale teď poptávka po šitých šatičkách na malá miminka narozené před 22. týdnem těhotenství Jedná se takové ty klasické dětské košilky na zavázky zezadu, ale ve velmi malých velikostech (dítě může být dlouhé třeba 10-15 cm). Potřebujeme také širší rukávky, aby tam křehká ručičky snadno vklouzla. Pokud byste si na to troufla, tak budeme moc rádi.
   Zde posílám odkaz s popisky, co má být jak velké.
   http://www.ditevsrdci.cz/udalost/jarni-skoleni-perinatalni-paliativni-pece/?instance_id=70
   Hotové výrobky můžete posílat na adresu Jiráskovo nám. 71, 517 41 Kostelec nad Orlicí

 3. Nikola napsal:

  Dobry den, rada bych se zapojila. Je mozne uhackovat honzikovi lodicky a zaslat vam je? Chci se zeptat na deky, ty jen pletene nebo muzou byt i hackovane? Dekuji

  • Alena Peremská napsal:

   Dobrý den paní Nikolo, ano, Honzíkovy lodičky můžete poslat na adresu Dítě v srdci, Jiráskovo nám. 71, 51741 Kostelec nad Orlicí. Prosíme o dodržení návodu při háčkování – je nutné, aby lodičky měly dno a strany držely a nepadaly, když lodičku na dno postavíte. Dečky můžou být pletené i háčkované. Velikosti přibližně 60×60 cm nebo 30×30 cm. Používáme pouze přízi Himalaya Dolphin Baby, neutrální odstíny. Pokud používáte facebook, připojte se ke skupině Tvoříme pro Dítě v srdci. Najdete tam spoustu inspirace. Děkujeme za Váš zájem pomáhat. Mějte se krásně.

 4. Křížová Miroslava napsal:

  Chtěla bych se připojit do vaší skupiny Tvoříme pro Dítě v srdci. Bohužel mám také smutnou zkušenost, tak bych ráda pomohla.

  • Alena Peremská napsal:

   Dobrý den paní Miroslavo. Vašeho děťátka je nám moc líto. Děkujeme za Váš zájem pomoci. Na facebooku si zadejte do vyhledávače Tvoříme pro Dítě v srdci. Poté zašlete žádost o přidání do skupiny. V krátké době Vás připojíme a bude zde moci s ostatními sdílet své nápady a výtvory pro Dítě v srdci. Také je zde řada návodů a postupů na tvoření. Těšíme se na spolupráci s Vámi. Alena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*