Novinky

Pietní hrobové místo pro zemřelé děti

 

Jako každý rok jsme před začátkem adventu navštívili ženskou Věznici ve Světlé nad Sázavou a vyzvedli jsme materiál, který zde pro nás s velkým nasazením vyrábějí. Děkujeme!

 

________________________________________________________________________

S radostí vám oznamujeme, že je možno přihlásit se na e-learningové kurzy ICPCN o dětské paliativní péči. Jsou zdarma.
Pokud máte zájem dozvědět se o problematice víc a ještě získat certifikát, klikněte.
http://www.elearnicpcn.org/course/index.php?categoryid=14

Předání šeku Nadace Komerční banky, a. s. – Jistota.

Předává zastupkyně firmy Amundi Czech Republic, investiční společnost a. s. p. Eva Baťhová a zástupce Nadace KB – Jistota – p. Jiří Mifek. Děkujeme!


Dvoudenní konference o dětské paliativní péči se uskutečnila v Olomouci v prostorách vojenské nemocnice v Klášteře Hradisko. Sešli se zde odborníci z České Republiky, Slovenska a USA.
Jsme hrdí, že své místo pro představení činnosti zde dostalo i Dítě v srdci.

Ředitelka a zakladatelka Perinatálního hospice Dítě v srdci Alena Peremská měla možnost na této konferenci promluvit o malé Emmičce a perinatální paliativní péči.
Záznam její přednášky můžete shlédnout zde:Emma má křídla (přednáška ve formátu PDF ke stažení)

 

Poznámka od maminky EMMY: „Děkujeme za tuhle přednášku. Nejlépe se problematika samozřejmě ukazuje na konkrétních případech.
… jen jedna faktická chyba zazněla z úst ředitelky Perinatálního hospice Dítě v srdci, Aleny Peremské.

V Motole jsme nebyli měsíc, ani ne týden. Totiž třetí den po porodu, kdy nám sdělili Emičky diagnózu, se s námi víc nebavili – jen stroze řekli, “to už je jen na palitivní péči”, oznámili nám, že přestanou dávat lék, který udržuje otevřenou Botallovu dučej a teď už je to jen na Emičce jak dlouho bude žít…

Zazněla v podstatě jediná otázka “kam nám můžou Emmu převést, jakože kterou nemocnici máme nejblíž…” To bylo vše.

Já a můj muž jsme byli v naprostém šoku, oba jsme tehdy úplně poprvé v životě slyšeli výraz ‘paliativní péče’. Absolutně jsme netušili co nás čeká, co jako máme dělat. To ovšem v tu chvíli vůbec nikoho nezajímalo. To jak se cítíme po vyslovení takového ‘verdiktu’ taky nikdo neřešil. Jestli bychom potřebovali nějakou péči nebo podporu, o tom vůbec nebyla řeč.

Takže popravdě tenkrát, v březnu 2017, ve Fakultní nemocnici v Motole ‘dětský paliativní tým’, kterým se dnes tato nemocnice pyšní, bohužel neexistoval… Držíme palce aby tento tým už brzy fungoval opravdu napříč celou dětskou nemocnicí, tak jak je v plánu.
Přejeme všem dalším rodičům, kteří si tohle budou muset prožít, ať mají šanci to prožít mnohem lépe! Počínaje samozřejmě tím, že už v těhotenství dostanou kontakt na Perinatální hospic. Kontakty na hospice s perinatálním paliativním programem by měl mít k dispozici nejen každý gynekolog, ale i každý prenatální diagnostik. Samozřejmě i včetně dětského kardiocentra právě v Motole.“

Celý příbeh si můžete přečíst na našem blogu EMMA má EDWARDSE a KŘÍDLA.

Kliknutím do FOTOGALERIE

Dovolte, abychom Vás jménem Pracovní skupiny ČSPM pozvali na III. českou konferenci dětské paliativní péče, která se uskuteční v Olomouci v prostorách slavnostního sálu VNOL Klášter Hradisko ve dnech 30. 11. – 1. 12. 2017.

Cílem konference je pokračovat v diskuzi o dětské paliativní péči a navázat bližší spolupráci mezi zainteresovanými skupinami. Zváni jsou nejen profesionálové z řad paliativní péče, ať už se věnují sociální nebo zdravotní péči, ale i klienti, doprovázející rodiny, dobrovolníci, zástupci zdravotních pojišťoven i státních organizací, včetně ministerstev a parlamentu.

Program zde:
http://detsky-hospic.cz/files/olomouc-2017/III.konference-detske-paliativni-pece-v-CR-PROGRAM-web.pdf


Děkujeme Amy Kuebelbeck za její přednášku o Perinatální paliativní péči na 3.LF UK a panu Martinu Loučkovi, řediteli Centra paliativní péče, za organizaci této přednášky pro studenty lékařské fakulty, která se uskutečnila 26.10.2017. Děkujeme za možnost zde představit naši činnost.

Kliknutím do FOTOGALERIE

V neděli 22.10.2017 se konal koncert za Honzíka Kolčavu, který naplnil kostel Sv. Barbory v Zábřehu doslova k prasknutí. Děkujeme za krásný hudební zážitek, sdílenou bolest a rodinné souznění. Děkujeme Musica (K)lasica.

Kliknutím do FOTOGALERIE


Víte jak nás zadarmo podpořit přes internet?

 

 

Věděli jste, že můžete Perinatální hospic Dítě v srdci
zdarma podpořit při nakupování přes internet?
Pokud alespoň občas nakupujete na internetu,
stačí využít portál www.givt.cz!

Najdete na něm přes 800 nejznámějších e-shopů a z každého nákupu naše organizace vždy dostane příspěvek.

Jak na to?

Tak třeba pokud máte rádi dobrou kávu, jděte na bit.ly/PerinatálníHospic vyberte eshop MojeKava.info a udělejte radost sobě i nám!

To je celé. Nestojí Vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat.

Řekněte o této možnosti také svým přátelům – ať mohou proměnit nákup v dobrý skutek i oni 🙂

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!