Pietní hrobové místo pro zemřelé děti

Vážení a milí,
obracíme se na Vás se zprávou o úspěšně připraveném projektu – hrobovém místě pro děti, které zemřely před porodem, při po porodu, či krátce po něm. Péče o rodiny, které čelí této ztrátě, je jednou z hlavních náplní činnosti Perinatálního hospice Dítě v srdci, z.s. Je mnoho rodin, které své miminko nemohly pojmenovat a důstojně pochovat – jejich dítě bylo spáleno s dalším anatomicko-patologickým materiálem z nemocnice a nemají za svým miminkem kam jít, není nikde pohřbeno,… A je mnoho rodin, které nemají hrobové místo, kde by svoje dítě mohly uložit. Díky iniciativě Mgr. Jany Březinové z olomoucké pobočky Hnutí pro život vznikl tento projekt:

PIETNÍ HROBOVÉ MÍSTO PRO ZEMŘELÉ DĚTI
NA NEŘEDÍNSKÉM HŘBITOVĚ V OLOMOUCI
Jeho realizaci provede akademický sochař Otmar Oliva
a kameník Petr Novák.

Rádi bychom Vám umožnili stát se partnery tohoto projektu či přispět jakoukoli částkou na transparentní účet, který byl zřízený pouze pro tento účel :
115-8885460237/0100
Variabilní symbol je vaše telefonní číslo – budeme Vás kontaktovat kvůli potvrzení o daru. Pro bližší informace pište na marketa@ditevsrdci.cz.

Do transparentního účtu můžete nahlédnout ZDE.

Hrobové místo je primárně určeno dětem, které zemřely před narozením, při porodu nebo těsně po něm a jejich rodičům. Ve chvíli, kdy se rodiče těší a připravují na příchod miminka, které znenadání, neočekávaně zemře,  před nimi kromě všech dalších těžkostí,  také vyvstane otázka, kam tělíčko dítěte uložit. Často se stává, že rodina zatím nevlastní hrobové místo a, z různých důvodů, není možné ho obstarat. Právě pro tyto účely by mělo sloužit toto hrobové místo, kam bude možné ukládat jak zpopelněné ostatky dítěte, tak uložit tělíčko do země. Rodinám, které své dítě v minulosti pohřbít nemohly, a často jim nebylo umožněno se s ním ani jinak rozloučit, by mělo místo sloužit jako prostor pro pietu, zapálení svíce, vzpomínku, modlitbu…

Hrobové místo bude zrealizováno na Neředínském hřbitově v Olomouci. Místo č. 1H V 73 je umístěno na levé straně před kaplí na hlavní aleji. Statutární město Olomouc tento záměr podpořilo vyjednáním symbolického pronájmu hrobového místa za 1 Kč na 30 let., tj. do roku 2045.

Děkujeme za Vaši podporu a investici do tohoto ojedinělého a velmi potřebného projektu.
S úctou Bc. Alena Peremská, ředitelka
 

Dopis Pomník Olomouc- pdf

Pietní hrobové místo pro zemřelé děti
One comment on “Pietní hrobové místo pro zemřelé děti
  1. Jana Hartová napsal:

    Hluboce se skláním ,nad tímto důstojným místem , a hlavně před lidmi co to vymysleli,nikdo si neumí představit bolest co matka prožívá ,když přijde o dítě ať narozené, které zemře nebo nenarozené, které bylo někde s odpadem vyhozeno,ráda přijdu na místo zapálit svíčku,pomodlit se a poděkovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*