Pietní hrobové místo pro zemřelé děti

Je mnoho rodin, které své miminko nemohly pojmenovat a důstojně pochovat – jejich dítě bylo spáleno s dalším materiálem z nemocnice a nemají za svým miminkem kam jít, není nikde pohřbeno… Také je mnoho rodin, které nemají hrobové místo, kde by svoje dítě mohly uložit. Právě proto vznikl díky velké práci a obětavosti Mgr. Jany Březinové tento projekt.

Začátkem roku 2021 zde již bude možné uložit popel miminka v provozně upravených podmínkách hrobu.

PIETNÍ HROBOVÉ MÍSTO PRO ZEMŘELÉ DĚTI
NA NEŘEDÍNSKÉM HŘBITOVĚ V OLOMOUCI
Jeho realizaci provede akademický sochař Otmar Oliva
a kameník Petr Novák.

Rádi bychom Vám umožnili stát se partnery tohoto projektu či přispět jakoukoli částkou na transparentní účet, který byl zřízený pouze pro tento účel :
115-8885460237/0100
Variabilní symbol je vaše telefonní číslo – na začátku kalendářního roku Vás budeme  kontaktovat kvůli potvrzení o daru. Vaše telefonní číslo bude viditelné. Pokud si ho nepřejete zveřejňovat, tak jej neuvádějte a pro potvrzení o daru pište na info@ditevsrdci.cz.

Do transparentního účtu můžete nahlédnout ZDE.

Hrobové místo je primárně určeno dětem, které zemřely před narozením, při porodu nebo těsně po něm a jejich rodičům. Ve chvíli, kdy se rodiče těší a připravují na příchod miminka, které znenadání, neočekávaně zemře,  před nimi kromě všech dalších těžkostí,  také vyvstane otázka, kam tělíčko dítěte uložit. Často se stává, že rodina zatím nevlastní hrobové místo a, z různých důvodů, není možné ho obstarat. Právě pro tyto účely by mělo sloužit toto hrobové místo, kam bude možné ukládat jak zpopelněné ostatky dítěte, tak uložit tělíčko do země. Rodinám, které své dítě v minulosti pohřbít nemohly, a často jim nebylo umožněno se s ním ani jinak rozloučit, by mělo místo sloužit jako prostor pro pietu, zapálení svíce, vzpomínku, modlitbu…

Hrobové místo bude zrealizováno na Neředínském hřbitově v Olomouci. Místo č. 1H V 73 je umístěno na levé straně před kaplí na hlavní aleji. Statutární město Olomouc tento záměr podpořilo vyjednáním symbolického pronájmu hrobového místa za 1 Kč na 30 let., tj. do roku 2045.

Děkujeme za Vaši podporu a investici do tohoto ojedinělého a velmi potřebného projektu.
S úctou Bc. Alena Peremská, ředitelka
 

Dopis Pomník Olomouc- pdf

Pietní hrobové místo pro zemřelé děti

1 Comment on “Pietní hrobové místo pro zemřelé děti

  1. Hluboce se skláním ,nad tímto důstojným místem , a hlavně před lidmi co to vymysleli,nikdo si neumí představit bolest co matka prožívá ,když přijde o dítě ať narozené, které zemře nebo nenarozené, které bylo někde s odpadem vyhozeno,ráda přijdu na místo zapálit svíčku,pomodlit se a poděkovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*