Koncert Musica (Klasica) pro Dítě v srdci

Kdy:
Květen 11, 2019 @ 17:00 – 19:00
2019-05-11T17:00:00+02:00
2019-05-11T19:00:00+02:00
Kde:
Bazilika Sv. Jakuba Většího
Staré Město
Praha
Náklady:
vstupné dobrovolné
Koncert Musica (Klasica) pro Dítě v srdci @ Bazilika Sv. Jakuba Většího | Praha | Hlavní město Praha | Česko

V sobotu 11. května 2019 v 17:00 se v Praze v bazilice sv. Jakuba Většího na Starém městě uskuteční koncert na podporu Perinatálního hospice Dítě v srdci. Koncert pořádá rodinné hudební uskupení Musica (K)lasica. Hostem bude varhanice od sv. Jakuba Irena Chřibková. Součástí koncertu bude také výstava fotografií. Záštitu nad koncertem převzal starosta Prahy 1, Mgr. Pavel Čižinský.

Perinatální hospic Dítě v srdci pečuje o rodiny, jejichž dítěti byla v těhotenství diagnostikovaná vada neslučitelná se životem a poskytuje doprovázení a pomoc rodinám, které přišly o své dítě.  Koncerty Musica (K)lasica pro Dítě v srdci jsou iniciativou manželů Kolčavových, kteří sami prošli péčí perinatálního hospice.

“S manželem, našimi sedmi sourozenci, jejich protějšky a dalšími přáteli, jsme začali tyto koncerty pořádat, po smrti našich čtyř děti, jako určitou formu osvěty, protože si uvědomujeme, jak málo se o této formě péče mezi lidmi ví,” říká Petra Kolčavová.

O perinatální paliativní péči promluví ředitelka hospice Bc. Alena Peremská. Mluvit se bude také o vznikající pobočce Perinatálního hospice Dítě v srdci v Praze a novém projektu na pomoc rodinám po ztrátě dítěte, který se v Praze připravuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*