Pouť pro rodiče po ztrátě dítěte

Kdy:
Září 22, 2018 @ 10:00 – Září 23, 2018 @ 15:00
2018-09-22T10:00:00+02:00
2018-09-23T15:00:00+02:00
Kde:
Klášter Hora Matky Boží, Kopeček, Králíky
Náklady:
520Kč/os
Kontakt:
Petra Kolčavová

Zveme všechny rodiče, prarodiče, tety a stýce, kterým do života vstoupila ztráta miminka na společnou pouť.

Čeká nás společná křížová cesta rodičů, kteří přišli o dítě, koncert, sdílení neformální i řízené, prostor pro rozhovor s knězem či psychologem, společný výlet a možnost přiložit ruku k dílu dobré věci. Pouť proběhne 22. – 23. 9. V. klášteře v Králíkách. K rozhovorům budou přítomní psycholožka Mgr. Darina Fialová, sestry Gabriela Gorčáková a Růžena Maříková a P. Miloš Pachr.

“Pouť rodičů, kteří přišli o dítě pořádáme s manželem letos již podruhé. Původně jsme se pro ni rozhodli, protože jsme sami cítili tu potřebu. Sami jsme v krátkém období přišli o čtyři děti a chtěli jsme poskytnout podobnou příležitost věnovat se své bolesti i dalším rodinám, které prožívají něco podobného. Pro velký zájem rodičů, kteří loni přijeli, letos pokračujeme druhým ročníkem.
Myslíme si, že smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti tabu. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také často násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně. Společnost nelze změnit ze dne na den. Co se ale dá dělat, je postupovat po drobných krůčcích. Jedním takovým krůčkem je právě tato pouť určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka.
Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívá matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka/neteř/synovce, těšili, a na jejichž bolest často nikdo ohled nebere, a kteří se často ani neodvažují o pomoc požádat.“ Petra Kolčavová

Strava a ubytování v klášteře na oba dny stojí 520Kč na jednu osobu.

Přihlášky posílejte na email petra@ditevsrdci.cz.

nebo vyplňte přihlášku zde:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScGWRCBm1UFahhwwBpM4K-BhlsaBtFwMwwH5DNSnGb_PGcyVA/viewform?usp=sf_link

Na pouť je možné přijet bez přihlášení, pokud nechcete přespat.

Odkaz na facebookovou událost, kde můžete sledovat aktuality:

https://www.facebook.com/events/405835186495556/


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*